Multiple Choice Questions on 12 kg of rice costing Rs 30 per kg is mixed with 8 kg of rice costing Rs 40 per kg The average per k........... for RAS Exam Preparation

Back to Main Page

Multiple Choice Questions

12 kg of rice costing Rs 30 per kg is mixed with 8 kg of rice costing Rs 40 per kg The average per k...........

Want Exam specific Multiple Choice Questions on Evolution and Features of Constitution Choose below
Explore Subject Wise Multiple Choice Questions
What our students have to say
Download Abhipedia Android App

Access to prime resources

Downlod from playstore
download android app download android app for free

Search on abhipedia